Skrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana

Maizena to skrobia kukurydziana. Jest białym proszkiem, a po zmieszaniu z wodą staje się kleikiem. Jest bardzo wszechstronna, ponieważ nie ma ani smaku, ani zapachu. Maizena to naturalny produkt bezglutenowy. Jest doskonałym zamiennikiem tradycyjnej mąki. Poznaj właściwości skrobi kukurydzianej i dowiedz się, jak wykorzystać ją w kuchni.

1,99 zł
Brutto
Waga

Bogate w błonnik

Szczegółowe informacje

Właściwości skrobi kukurydzianej. Jakie właściwości ma skrobia kukurydziana?

Maizena jest znana jako skrobia kukurydziana. Pozyskiwany jest z pręcików białej kukurydzy. Dlatego główną różnicą między nim a mąką jest to, że nie powstaje przez mielenie ziaren. Skrobia kukurydziana nadaje się do wszystkich potraw, do których przyrządzania używamy tradycyjnej mąki. Nadaje się również bardzo dobrze do posypywania ciasta podczas wałkowania. Szczególnie polecany jest dla osób z celiakią, ponieważ nie zawiera glutenu. Dobrze miesza się z wodą. Lekko zwilż proszek, aby uzyskać konsystencję kleiku. W tej postaci jest zwykle stosowany u osób w trakcie rehabilitacji po operacji. Sportowcy pragną to osiągnąć również w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego. Maizena to idealne uzupełnienie diety białkowej.

Czy skrobia kukurydziana jest zdrowa?

Skrobia kukurydziana dostarcza głównie węglowodanów dla naszego organizmu. Choć nie ma żadnych szczególnych właściwości zdrowotnych, jest wybawieniem dla osób uczulonych na gluten. Jest doskonałym zamiennikiem produktów zbożowych. Wartość opałowa jest z nimi porównywalna. Na 100 gramów kukurydzy przypada około 351 kalorii. Zawiera niewielką ilość tłuszczu (około 0,10 g) i soli (0,005 g). Jest źródłem błonnika pokarmowego i białka. Może uzupełniać dietę białkową. Nie zawiera cukru. Dostarcza witaminę B2, B6 i niacynę. Zawiera fosfor, żelazo, cynk, magnez, wapń, sód i potas. Zdrowa żywność jest dostępna dla każdego z nas!

Składniki    100% skrobia kukurydziana

Wartości odżywcze skrobi kukurydzianej

  • energia: 351 kcal
  • tłuszcze: 0,1 g
  • białko: 0,3 g
  • węglowodany: 87,2 g
  • błonnik: 1,7 g

w 100g produktu 

Komentarze (0)

Co nowego?

Witaj na blogu MojeMusli – znajdziesz tu informacje ze świata musli, porady dietetyków, oraz bieżące oferty w naszym sklepie.

Posty