Mąka gryczana brązowa

Mąka gryczana brązowa

Mąka gryczana jest wartościowym, bezglutenowym produktem, który uzyskiwany jest za pomocą mielenia palonej kaszy gryczanej. Mąka ta posiada lekki zbożowy zapach – uznawana jest za wartościowy składnik w codziennej diecie.

1,99 zł
Brutto

Wysyłka w 1 dzień!

Waga

Bogate w błonnik

Szczegółowe informacje

Właściwości mąki gryczanej brązowej. Jakie właściwości ma mąka gryczana brązowa?

Gryka należy do kategorii żywności potocznie określanej jako pseudozboża. Pseudozboża to ziarna, a ich użycie i spożycie są podobne do ziaren, ale pochodzą z innych roślin niż trawa. Ze względu na wysoką zawartość minerałów i przeciwutleniaczy kasza gryczana stała się popularnym pożywieniem.

Mąka gryczana a serce

Mąka gryczana jest bogata w wiele zdrowych dla serca składników, takich jak konwencjonalne, magnez, miedź, błonnik i niektóre białka. Spośród zbóż i pseudozbóż najbogatszym źródłem rutyny jest gryka, która jest przeciwutleniaczem, między innymi może zmniejszać ryzyko chorób serca poprzez zapobieganie powstawaniu zakrzepów krwi i obniżanie ciśnienia krwi. Jedno z badań powiązało jedzenie gryki z obniżeniem ciśnienia krwi, obniżeniem poziomu cholesterolu LDL i zwiększeniem poziomu cholesterolu HDL.

Poprawia poziom cukru we krwi

Gryka ma niski lub średni indeks glikemiczny. Oznacza to, że mąka gryczana powinna być bezpieczna dla większości osób z cukrzycą typu 2. W rzeczywistości badania wykazały, że jedzenie mąki gryczanej wiąże się z obniżeniem poziomu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą. Uważa się, że jest to spowodowane unikalnym składem D-chiralnego inozytolu. Badania wykazały, że ten rozpuszczalny cukier powoduje, że komórki zmniejszają oporność na insulinę, co z kolei powoduje, że komórki wchłaniają cukier z krwi.

Czy mąka gryczana jest zdrowa?

Mąka ta zawiera dużo białka, skrobi, węglowodanów i błonnika. Ponadto bogata jest w aminokwasy, składniki mineralne (potas, fosfor, magnez, żelazo, wapń, cynk, mangan, sód), witaminy (E, z gr. B, kwas foliowy).

Zdrowa żywność - poznaj naszą ofertę!

Składniki    100% mąka gryczana brązowa

Wartości odżywcze mąki gryczanej brązowej

  • energia: 384 kcal / 1623 kJ 
  • tłuszcze: 3,1 g
  • białko: 13 g
  • węglowodany: 71 g

w 100g produktu 

Komentarze (0)

Co nowego?

Witaj na blogu MojeMusli – znajdziesz tu informacje ze świata musli, porady dietetyków, oraz bieżące oferty w naszym sklepie.

Posty