Przyprawy i dodatki

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji
Cynamon mielony

Cynamon mielony

Cynamon w postaci zmielonej jest stosowany jako przyprawa, która znacznie poprawia smak...
Cena 5,99 zł

Ekologiczne przyprawy są nie tylko smaczniejsze i bardziej aromatyczne, ale także o wiele zdrowsze od powszechnie uprawianych, pozornie tych samych, odmian. Jest to spowodowane bardziej zrównoważonym procesem uprawy. Oznacza to, że podczas produkcji bierze się pod uwagę wpływ na środowisko naturalne, a także zdrowie konsumentów. Przyprawy ekologiczne są hodowane bez zastosowania pestycydów ani innych środków chemicznych. Zioła i przyprawy ekologiczne są pozyskiwane z roślin uprawianych w naturalnej glebie. Producent zapewnił im dużo czasu na wzrost i poświęcił im dużo uwagi. A Ty, dzięki nam, możesz tego spróbować!

Wzbogać swoją kuchnię!

Smak potraw, niezależnie czy słodkich czy wytrawnych, jest zależny przede wszystkim od przypraw. Przyprawy i ziołą dostępne w supermarketach dają zalediwe ułamek smaku, w porównaniu do tych zakupionych w naszym sklepie internetowym. Zdrowa żywność, w tym ekologiczne przyprawy charakteryzują się wyższą zawartością witamin, minerałów i substancji czynnych. Warto podkreślić, że przyprawy dobrej jakości są doskonałym źródłem przeciwutleniaczy, flawonoidów i innych roślinnych substancji czynnych. Zamawiają przyprawy w naszym sklepie wzbogacasz nie tylko smak swoich potraw, ale także swoją codzienną dietę w dodatkowe składniki odżywcze. 

Przyprawy ekologiczne - dlaczego warto?

Oprócz tego, że ekologiczne zioła i przyprawy tworzą na talerzu doskonały smak, używanie tych produktów chroni Cię przed spożyciem szkodliwych pestycydów, a dodatkowo wzmacnia Twoje zdrowie. Dlaczego tak się dzieje? To, że wyeliminowanie spożycia pestycydów jest korzystne dla zdrowia, nie powinno budzić żadnych wątpliwości. Jednak ekologiczna hodowla przypraw ma jeszcze jedną stronę medalu. Substancje trujące, pestycydy i sztuczne nawozy, które są wprowadzane do gleby, mają kontakt z rośliną poprzez korzenie i liście. Ich zadaniem jest ochrona roślin przed chorobami i insektami, jednak negatywnym skutkiem ubocznym jest to, że sama roślina nie wytwarza już aktywnych przeciwciał. Tymczasem to właśnie one tak dobrze służą Twojemu organizmowi! To dodatkowy powód, by spożywać ekologiczne zioła i przyprawy.

Ekologiczne zioła i przyprawy

Kupowanie ekologicznych ekologicznych ziół i przypraw może być korzystne nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla naszej planety. W przeciwieństwie do wielkoprzemysłowych upraw, z których pochodzi obecnie większość naszej żywności, produkty ekologiczne są uprawiane i zbierane tradycyjnymi metodami, bez użycia sztucznych nawozów. W rezultacie wpływ upraw produktów ekologicznych na środowisko naturalne jest znacznie mniejszy. Praktyki rolnictwa ekologicznego mają na celu ochronę gleby i wody oraz zmniejszenie zanieczyszczenia. Aby to osiągnąć, rolnicy stosują płodozmian, ściółkę do zwalczania chwastów oraz nawozy naturalne, takie jak kompost i obornik, które odżywiają rośliny i glebę.