Filtruj według

Producenci
Cena
6 7


Rooibos

Herbata "Rooibos"

Herbata "Rooibos"

Nasza herbata zawiera całe bogactwo niezwykłych aromatów zapewnia wiele smakowych...
Cena 6,55 zł
Herbata "Chatka z piernika"

Herbata "Chatka z piernika"

Nasza herbata zawiera całe bogactwo niezwykłych aromatów zapewnia wiele smakowych...
Cena 6,55 zł

Rooibos co to?

W naszym sklepie oferujemy szereg różnego rodzaju herbat, z których najbardziej polecany jest gatunek Rooibos. Dlaczego? Posiada ona wiele pożądanych właściwości, oddziałowujących pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Jej smak jest wyjątkowy i głęboki.

Pochodzenie herbaty Rooibos

Skąd pochodzi i jak otrzymywana jest czerwona herbata Rooibos? Powstaje z  gałązek oraz igieł czerwonokrzewu rosnącego w Afryce („rooi” - znaczy czerwony, a „bos” – krzew w języku afrikaan). Uprawy tego krzewu spotkamy głównie w górach Cedarberg w Republice Południowej Afryki. Latem i wczesną jesienią zbiera się liście, suszy, kruszy, a ostatecznie poddaje się procesowi fermentacji. Następnie liście są moczone w wodzie, zmieniając wtedy kolor liści z zielonego na rudy. Gdy liście wyschną, zostaną przesiane i pasteryzowane przy użyciu pary wodnej. Na tym etapie herbata Rooibos jest gotowa do zapakowania i wysłania do sklepów. 

Herbata Rooibos właściwości

Z pewnością każdy słyszał o prozdrowotnych właściwościach herbaty Rooibos. Czerwonokrzew oferuje nam między innymi:

Ochronę nerek, wątroby i naszego serca poprzez regularne picie herbaty;

Regulację poziomu cukru we krwi;

Przyspieszenie metabolizmu;

Zwiększenie spalania tkanki tłuszczowej;

Pozytywny wpływ na pracę mózgu;

Rooibos działa też pobudzająco jak kawa, bez negatywnego wpływu kofeiny. 

Jak widać herbata Rooibos właściwości ma nieprzeciętne, a pita przez dłuższy czas, z pewnością przyczyni się nie tylko do poprawy naszego zdrowia, ale również nastroju. 

Rooibos parzenie

Znawcy herbat wiedzą, że czerwonokrzew nadaje się do wielokrotnego parzenia. Oznacza to, że po zalaniu herbaty gorącą wodą i po wypiciu, te same liście możemy wykorzystać jeszcze nawet trzy razy! Co więcej, właściwości herbaty Rooibos w każdym parzeniu będą tak samo wartościowe! Warto jednak pamiętać, że każde kolejne parzenie powinno się wydłużać o około 60 sekund w porównaniu do poprzedniego, aby uzyskać odpowiednią głębię smaku. Po każdorazowym zrobieniu herbaty warto odlać napar, pozostawiając liście na dnie innego naczynia. Czerwona herbata Rooibos charakteryzuje się pewnymi zasadami dotyczącymi jej zaparzania:

Parzymy herbatę maksymalnie 5 minut, jeśli planujemy używać tych samych liści ponownie – dodajmy więcej suszu. Dłuższe parzenie spowoduje wydobycie nuty goryczy, która nie każdemu będzie odpowiadać.

Odpowiednia temperatura dla czerwonokrzewu to 90-95 stopni Celsjusza, a to oznacza, że nie zalewamy jej gotującym wrzątkiem.

Do parzenia Rooibos sprawdzi się najlepiej żeliwny czajnik lub dzbanek wraz z zaparzaczem, dzięki którym uda się posmakować wyjątkowych walorów herbaty. 

Aby nasza herbata czerwona Rooibos była idealna warto postawić na przefiltrowaną wodę.

Niezależnie od tego, jakie napoje preferujecie do picia, warto zainteresować się naszą bogatą ofertą herbat Rooibos. Nasi klienci już wiedzą jak wiele pozytywnych korzyści dla zdrowia i samopoczucia niesie picie herbaty i jaką przyjemność może sprawiać.