Kawy

Błąd 404 - Nie znaleziono strony.

Nie znaleziono wyników z Twoim zapytaniem. Prosimy spróbować później bądź zmienić kryteria wyszukiwania.

Kawa została sprowadzona do Europy w XVI wieku i w dosyć krótkim czasie zauważono jej pozytywne właściwości, jeżeli chodzi o efekty prozdrowotne. Choć na początku pito ją głównie dla przyjemności i towarzystwa, tak kilkadziesiąt lat później została wprowadzona również jako lekarstwo do sprzedaży w aptekach. 

Dziś wiadomo, że kawa ziarnista ma zarówno sporo plusów, jak i pewne minusy. Z pewnością jej właściwości mogą poprawić samopoczucie i poziom zdrowia u jednej grupy ludzi, ale jednocześnie, nieumiejętnie spożywana, może przyczynić się do kilku niedogodności. 

Kawa ziarna - właściwości

Naukowcy są zgodni – napoje ziarniste (zawierające kawę) mają pozytywne skutki:

Przyspieszenie metabolizmu, poprawa perystaltyki jelit i ogólnie dobroczynny wpływ na żołądek i układ trawienia.

Kawa ziarno zmniejsza też ryzyko zachorowania na wiele poważnych chorób, takich jak: nowotwór jelita i wątroby, Parkinson, cukrzyca oraz marskość wątroby. Zmniejsza też ryzyko kamicy żółciowej.

Dobrze wpływa na układ krążenia.

Kawa również sprawia, że wolniej rozwija się próchnica.

Kawa ziarnista - minusy

Do negatywnych skutków picia kawy można zaliczyć:

Nerwowość i zbyt mocne podniesienie ciśnienia (jeśli pijemy jej zbyt dużo albo mamy z założenia zbyt wysokie ciśnienie);

Kawa ziarnista może powodować problemy z pamięcią oraz uzależnienie od tej używki;

W niektórych przypadkach może też podnieść poziom cholesterolu.

Nie ma jednak wątpliwości, że jeśli pijemy kawę w rozsądnych ilościach przyniesie to pozytywne efekty. W naszym kręgu kulturowym pijemy wciąż kawę również w celach towarzyskich, aby po prostu w miły sposób spędzić czas. Nie jest jednak tajemnicą, że wielu z nas nie funkcjonuje najlepiej z rana, do momentu wypicia kawy. Nie zaleca się wypijania nawet słabej jej wersji przed jedzeniem – może to podrażniać żołądek i powodować nie najlepsze samopoczucie. Najlepiej i najbezpieczniej kawa ziarnista działa, gdy wypijemy ją po śniadaniu. 

Najlepszy sklep kawa ziarnista 

Na naszej stronie internetowej oferujemy wiele rodzajów kawy ziarnistej. W zależności od tego jakie upodobania ma klient, z pewnością coś ciekawego będzie mógł sobie wybrać. Kawa ziarnista sklep może być typową mieszanką bez dodatków lub też opierać się na interesujących, rzadko spotykanych aromatach, takich jak cynamon, miód czy pomarańcze. Istnieje również wiele sposobów przyrządzania kawy – od typowych i dobrze nam znanych z kawiarni kaw: latte, espresso, americano do bardziej wymyślnych mieszanych z kakao, syropami czy nawet czekoladą. 

Kawy sprzedawane w naszym sklepie sprawdzą się świetnie we wszystkich konfiguracjach, bo są po prostu produktami o wysokiej jakości i świetnym smaku. Trafią w gusta zarówno kawoszy jak i osób pijących kawę okazyjnie i do towarzystwa. Nie wahaj się dłużej – już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i spróbuj najlepszych ziaren kawy, którą proponujemy. Gwarantujemy produkty dobrej jakości, w atrakcyjnych cenach. Możesz liczyć na szybką realizację zamówienia oraz profesjonalne doradztwo!