Mąka orkiszowa typu 700

Mąka orkiszowa typu 700

Mąka orkiszowa jest produktem stosunkowo rzadkim. Powstaje ona z przemiału pszenicy w odmianie orkisz, której uprawa nie jest zbyt wymagająca. Orkisz został wyparty przez uprawę pszenicy pospolitej.

1,99 zł
Brutto
Waga

Bogate w błonnik

Szczegółowe informacje

Ta mąka jest droższa, ale bardzo zdrowa. Nie zawiera żadnych chemikaliów, jest lekkostrawny i ma lekko orzechowy posmak. Pszenica orkisz jest uważana za odrębną pszenicę. Ponieważ należy do tego samego gatunku co pszenica, ma podobną wartość odżywczą. Jednak ziarna orkiszu są lepiej rozpuszczalne w wodzie, co ułatwia ich trawienie i wywiera mniejszy nacisk na organizm. Jest również bogata w białko i zawierają wiele aminokwasów. Mąka orkiszowa zawiera również tłuszcz, którego dużą część stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe.

Właściwości mąki orkiszowej typu 700. Jakie właściwości ma mąka orkiszowa typu 700?

Orkisz składa się głównie z cukru (głównie skrobi), co sprawia, że ​​jest on bardziej miękki i zwarty. W połączeniu z wysoką zawartością błonnika pomaga to spowolnić proces trawienia i sprawia, że ​​czujesz się pełny. Ponadto regularne spożywanie błonnika wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka otyłości, chorób serca i cukrzycy typu 2. W porównaniu z mąką pszenną ma nieco mniejszą zawartość błonnika, ale podobną zawartość błonnika rozpuszczalnego w wodzie.

Zdrowa żywność – poznaj naszą bogatą ofertę!

Składniki    100% mąka orkiszowa typu 700

Wartości odżywcze mąki orkiszowej typu 700 

  • energia: 344 kcal / 1455 kJ 
  • tłuszcze: 1,6 g
  • białko: 12 g
  • węglowodany: 73 g

w 100g produktu 

Komentarze (0)

Co nowego?

Witaj na blogu MojeMusli – znajdziesz tu informacje ze świata musli, porady dietetyków, oraz bieżące oferty w naszym sklepie.

Posty