Erytrol

Erytrol

Erytrol jest to bardzo zdrowy słodzik, ponieważ jego indeks glikemiczny wynosi zero, więc jest bezpieczny dla cukrzyków. Ponadto pozwala ograniczyć rozwój próchnicy zębów oraz chroni organizm przed działaniem wolnych rodników.

13,99 zł
Brutto

Wysyłka w 1 dzień!

Waga

Bogate w błonnik

Szczegółowe informacje

Słodzik który praktycznie nie ma kalorii to właśnie erytrol. Erytrol jest to bardzo zdrowy słodzik, ponieważ jego indeks glikemiczny wynosi zero, więc jest bezpieczny dla cukrzyków. Ponadto pozwala ograniczyć rozwój próchnicy zębów oraz chroni organizm przed działaniem wolnych rodników. Mało tego, wspomaga odchudzanie przez to, że nie zawiera kalorii, jest to zdrowy zamiennik zwykłego cukru.

Erytrytol - jak smakuje?

Wygląda jak nasz dobrze znany cukier spożywczy, jednak jest trochę mniej słodszy od niego. Warto wspomnieć, ze ma on słodycz równą 60-70 proc. słodyczy cukru stołowego czyli tzw. sacharozy. Oznacza to, że dla uzyskania słodkości powodowanej przez 5 g cukru trzeba spożyć około 6,5-7 g erytrytolu.

Erytrol w kuchni?

Na wielu dietach proponuje się erytrol zamiast cukru. Można swobodnie stosować go do deserów, kawy, herbaty itd. Trzeba jednak uważać ponieważ erytrol do pieczenia drożdżówek niestety się nie nadaje - ciasto po prostu nie urośnie.

Składniki: 100% erytrol

Wartości odżywcze

  • energia: 0 kcal / 0 KJ
  • tłuszcze: 0 g
  • białko: 0 g
  • węglowodany: 0 g

w 100g produktu

Komentarze (0)

Co nowego?

Witaj na blogu MojeMusli – znajdziesz tu informacje ze świata musli, porady dietetyków, oraz bieżące oferty w naszym sklepie.

Posty