Kwasy tłuszczowe i moc witamin: to wartości odżywcze ziarna słonecznika.

Ziarna słonecznika to przede wszystkim drogocenna witamina A, która ma bardzo dobry wpływ na cały nasz układ nerwowy. Ziarna te powinny spożywać przede wszystkim osoby borykające się z nieustannym stresem i pracownicy umysłowi. Witamina A wpływa dobrze na pamięć i koncentrację - obniża napięcie mięśniowe oraz chroni przed skurczami. Warto jeść ziarna słonecznika również przy problemach dermatologicznych.

Ziarna słonecznika - pyszne śniadanie dla każdego

Witamina A zawarta w ziarnach słonecznika zalecana jest przede wszystkim uczniom i studentom. Zapewnij więc swojemu dziecku lub dorastającemu nastolatkowi pożywne śniadanie z ziarnami słonecznika, a będzie ono pełne energii przez cały dzień!

Ziarna słonecznika to jeden z niewielu dodatków do musli, który charakteryzuje się wysoką zawartością dobrego, zdrowego tłuszczu przy jednoczesnym zachowaniu niskiej kaloryczności. Taka kompozycja sprawia, że już niewielka ilość ziaren słonecznika pozwoli ci cieszyć się jego dobroczynnymi właściwościami! Ziarna słonecznika skutecznie pomagają w walce z cholesterolem, a dzięki zawartości wielu witamin i minerałów mają pozytywny wpływ na pracę serca. Już jedna łyżka stołowa ziaren słonecznika dziennie wystarczy, aby odczuć ich pozytywny wpływ na pracę organizmu.

Zdrowe mieszanki musli

Kwasy tłuszczowe i moc witamin: to wartości odżywcze ziarna słonecznika

Wypróbuj ziarna słonecznika – właściwości tego niepozornego produktu przemawiają za tym, aby spożywać go codziennie, uzupełniają bowiem naszą dietę w dużą dawkę witaminy A (niezawodnej w kwestii dbania o wzrok), E (która wpływa na doskonałą kondycję skóry, włosów i paznokci), B (odpowiedzialnej w naszym organizmie za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego) oraz F (przyczynia się do utrzymywania prawidłowej masy ciała).

Ziarna słonecznika – kalorie, które dadzą ci zdrowie

Wymiernymi korzyściami spożywania ziaren słonecznika jest uregulowanie masy ciała, obniżenie stresu i ograniczenie skurczów mięśniowych, lepszy poziom koncentracji oraz długie uczucie sytości. Właściwości ziaren słonecznika powinny więc zainteresować osoby, które planują zrzucić kilka czy kilkanaście kilogramów, sportowców, a także wszystkich tych, którzy zwracającą uwagę na wartości odżywcze i „dobre kalorie” w swojej diecie. Ziarna słonecznika przyspieszą metabolizm, dadzą energię, a przy tym nie przyczynią się do zwiększenia masy ciała. Czego chcieć więcej?

Ziarna słonecznika – wartości odżywcze w różnych wersjach

Pamiętaj, że aby naprawdę poczuć dobroczynny wpływ ziaren słonecznika na organizm, powinieneś wybierać te, które są po prostu łuskane. Prażone, a co gorsza – solone ziarna słonecznika, mają właściwości odwrotne do pierwotnych i mogą być traktowane jako zwykła, słona przekąska. Solone i prażone ziarna są oczywiście lepsze niż chipsy czy paluszki, ale właściwości ziaren słonecznika łuskanego są o niebo lepsze.

Ziarna słonecznika – kalorie i wartości odżywcze (w 100 g)

  • Energia: 580 kcal / 2427 KJ
  • Tłuszcze: 12,3 g
  • Białko: 22,5 g
  • Węglowodany: 49 g